Mechanický vozík, dětský invalidní vozík

Mechanický vozík

Využití: Mechanické vozíky jsou výhradně určeny pro přepravu tělesně postižených osob a osob s výrazně sníženou schopností mobility po zpevněných komunikacích (dlažba, zámková dlažba, asfalt, lino, apod.). Na výběr máme několik velikostí. Od dětské  velikosti, až po nadměrnou.

K pohybu vozíku je využita vlastní síla uživatele přenášená prostřednictvím obručí na kola.

Popis: Rám je vyroben z pevné lakované oceli, sedák a opěrka zad jsou čalouněné a vyrobeny z lehce omyvatelného nylonu. Loketní opěrky jsou sklápěcí, dají se odnímat podle potřeby. To umožňuje osobě jednodušší nasednutí nebo sesednutí z vozíku. Při zadních kolech se nacházejí ruční přítlačné brzdy.

Údržba: Běžnými čisticími prostředky neobsahujícími rozpouštědla.

Skladné do auta: Ano.

Vhodné do exteriéru i interiéru.

kolaz-mechanicky-vozik-figurant.jpg

Dětský invalidní vozík  

Invalidní vozík je speciálně navržen pro dětského uživatele.

Rám je vyroben z pevné lakované oceli. Rukojeti na zádové opěrce lze výškově nastavit pomoci páčky, a tím se snadněji přizpůsobí a tím se snadněji přizpůsobí doprovodné osobě při manipulaci s vozíkem.  

Dětský vozík obsahuje 2 druhy vyměnitelných opěrek nohou. Oba typy opěrek jsou výškově nastavitelně, sklopné a snadno odnímatelné. Jeden druh opěrek obsahuje látkový pás, který slouží jako opora nohou. Při druhém typu opěrek nohou jsou k dispozici čalouněné podpěry a tyto opěrky je možné zvednout do vodorovné polohy rovnoběžně se sedadlem.

Technické parametry:
- hmotnost vozíka: 14,5 kg
- maximální nosnost: 100 kg

- šířka ve složeném stavu: 31 cm
- celková šířka vozíku: 56 cm

 

Údržba: Běžnými čisticími prostředky neobsahujícími rozpouštědla.

Skladné do auta: Ano.

Vhodné do exteriéru i interiéru.

 

Dětský vozík

Vytisknout stránku Vytisknout stránku